• Deň narcisov 2024

• ĎAKUJEME:) - vám všetkým... Že ste spolu s nami urobili skvelú vec - keď aj len na tento jediný deň - Deň narcisov. Ďakujeme, že ste nám pomohli i v posolstve odkazu, že zdravie je to najcennejšie čo máme a nie je to len klišé veta.

V spolupráci so ZŠ s VJM sa nám podarilo vyzbierať krásnu sumu 270,85€.

Veríme, že nielen my, ale i vy všetci, ktorí ste sa do Dňa narcisov z akéhokoľvek dôvodu zapojili, máte dobrý pocit.

• Diecézne kolo Biblickej olympiády

• Dňa 16. 4. 2024 sa v Nitre konalo diecézne (krajské) kolo Biblickej olympiády. Našu školu reprezentovali nasledovní žiaci:

Caroline Žiaková (VI.A)

Damian Szilvás (V.B)

Diana Porubská (VII.A)

Našim žiakom sa v náročnej konkurencii opäť darilo a obsadili krásne 5. miesto. Stali sa tak úspešnými riešiteľmi.

Srdečne im blahoželáme!

Veľká vďaka patrí aj pani katechétke Mgr. Alžbete Klenkovej za systematickú prípravu žiakov a pani učiteľke Mgr. Veronike Pinterovej za napísanie scenára k biblickej scénke.

• Pytagoriáda

• Dňa 10. 4. 2024 sa žiačka našej školy Caroline Žiaková (VI.A) zúčastnila okresného kola Pytagoriády v Leviciach. Podarilo sa jej obsadiť 4. miesto a stala sa úspešnou riešiteľkou.

K peknému umiestneniu jej gratulujeme!

• Vesmír očami detí

• Laura Solčanská, 8.A trieda

V okresnom kole sa práca umiestnila na 4. mieste a postupuje do celoštátneho kola. Blahoželáme a držíme palce...

• Deň narcisov 2024

Milí rodičia a priatelia našej školy,

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy už tento štvrtok - 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.

Viac o možnostiach prispenia ako i konkrétnej pomoci onkologickým pacientom, ktoré realizuje Liga proti rakovine nájdete na www.dennarcisov.sk

Na Slovensku ich totiž ročne pribúda približne 40 000 a každý z nás pozná niekoho, koho zasiahlo toto náročné ochorenie.

Liga proti rakovine Vás srdečne pozýva na bezplatné preventívno-edukačné aktivity, kde môžete získať užitočné a praktické informácie k prevencii onkologických ochorení.

Prevencia je krok ku zdraviu, nájdite si i Vy chvíľku času a navštívte preventívny stánok 18. apríla na Deň narcisov v čase od 12:00 do 18:00 v mestách

Bratislava  - OC Nivy,Eurovea, Avion, Vivo

Košice – OC Aupark,

Martin – OC Galéria

Banská Bystrica – OC Európa

Ďakujeme, za vašu spolupatričnosť a podporu.

• Biblická olympiáda

• Naša škola sa aj v tomto školskom roku zapojila do Biblickej olympiády. Dňa 21.3.2024 sa uskutočnilo dekanátne (okresné) kolo v Nových Zámkoch, kde nás reprezentovali žiaci:

Caroline Žiaková (VI.A)

Damian Szilvás (V.B)

Diana Porubská (VII.A)

Našim žiakom sa aj tentokrát mimoriadne darilo a obsadili 1. miesto. Srdečne im blahoželáme a budeme im držať palce v diecéznom (krajskom) kole, ktoré sa uskutoční v Nitre. Vďaka patrí aj pani katechétke Mgr. Alžbete Klenkovej, ktorá žiakov poctivo pripravovala na súťaž.

• Geografická olympiáda

• Dňa 12.3.2024 sa skutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády v Leviciach. Našu školu reprezentovala žiačka Caroline Žiaková zo VI.A triedy, ktorá sa v náročnej konkurencii umiestnila na 8. mieste a stala sa úspešnou riešiteľkou.

Srdečne jej blahoželáme!

• Zápis do prvého ročníka

• Miesto zápisu - Základná škola, Komenského 37, Tekovské Lužany, druhá budova školy.

Zapisujú sa deti narodené od 1.9.2017 do 31.08. 2018 a deti, ktoré mali
            v školskom roku 2023 - 2024 odklad školskej dochádzky. Na zápis je potrebná účasť aj dieťaťa.

• Olympiády

• Dňa 15.2.2024 sa žiak našej školy Joah David Galley zúčastnil krajského kola Olympiády v nemeckom jazyku. V kategórii 1C (germanofónni žiaci) obsadil vynikajúce 2. miesto.

Srdečne mu blahoželáme!

Dňa 5.2.2024 sa žiačka našej školy Caroline Žiaková zúčastnila okresného kola Dejepisnej olympiády. V kategórii F (žiaci 6. ročníka) obsadila 1. miesto.

Srdečne jej blahoželáme!

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Srdečne blahoželáme našej žiačke Alexandre Rasman z IX.A triedy, ktorá sa stala úspešnou riešiteľkou okresného kola Olympiády v anglickom jazyku.

• Deň plný zábavy

• Žiaci 1. - 4. ročníka v kultúrnom dome Mladosť.

Kreativite sa mädze nekladú - najlepšie masky budú odmenené.

• Základná škola, Komenského 37, Tekovské Lužany
      • Komenského 37 935 41 Tekovské Lužany Slovakia